Sana Sesleniyorum %45! 529 Kardeşin Asılıyor!

Abdullah Kuloğlu
Yazar : Abdullah Kuloğlu
Email : Abdullah Kuloğlu
Makale Tarihi : 10 Nisan 2014 Perşembe 14:57
Okunma Sayısı : 10271 Kez
  Yazarın Tüm Makaleleri

Mısır'da yüzde elli küsur yetmedi "%45"im gördün.

Mursi yargılanıyor ve dün 529 kişi idam cezası aldı. Hepimiz biliyoruz bu mahkemelerin bir tiyatro olduğunu. Dün tiyatronun birinci perdesi kapandı. Yaşanan gerçek bu.

Buna benzer bir durumu biz 28 Şubat'ta yaşamıştık. O gün de tiyatrolar kurulmuştu.

#529KardeşinAsılıyor diye twitterdan kampanyalar düzenleniyor, idam kararlarının infazı durdurulmaya çalışılıyor şimdi. En azından afişe ediliyor zalimin zulmü. Moral verilmeye çalışılıyor yakınlarına, sevdiklerine, Mısır'lı müslümanlara..

Kelli felli bizden olan ünlüler, istisnasız tüm sivil toplum kuruluşları, Ak Parti milletvekilleri, partililer.. Bir tek Pensilvanyalıların sesi soluğu çıkmıyor.

Buna benzer bir durumu biz 28 Şubat'ta yaşamıştık. O gün de idam cezaları verilmişti. Yakınları ve sevdikleri vardı onların da. Sonra Türkiye'de idam cezası kalkınca, ağırlaştırılmış müebbete çevrildi cezaları ve HALA ÖLÜMÜNE İÇERİDELER. Saçlarına aklar düştü. Çocukları büyüdü, hanımları ninelik yaşına vardı.

Üstelik kelli felli bizden olan ünlüler, istisnasız tüm sivil toplum kuruluşları, Ak Parti milletvekilleri, partililer HALA TEK YÜREK pek ÜRKEK! Pensilvanyayı söylemeye gerek var mı bilmiyorum?

%45 Nasılsın? İyi misin? Sahi bu ülkenin mazlumları söz konusu olduğunda niye herkes Pensilvanya?

Sahi Salih Mirzabeyoğlu mesela, tüm 28 Şubat Mağdurları mesela, Yakuplar, Haliller, Tayyarlar, İrfanlar mesela dibimizde, ülkemizde, uzanma mesafesinde, Ak Parti bizim "oy" attığımız, baskı kursak söz geçirme mesafesinde!!!..

Söz konusu dibimizdekiler olduğunda adaletten yana, zulme karşı bir tavır göstermiyecektiysek ne diye müslüman olduk ki?.. Allah Rasûlü niye kardeş ilan etti ki?

"Seni gerekirse kılıcımızla düzeltiriz" diyen o şuur parlamasına HAMD EDEN HZ.ÖMER'i niye sevdik ki? Oyumuzu İslam'ın gereklerinin hizmetine sunamayacaksak ne diye sandık da sandık diye tepiniyoruz ki?

%45, biliyor musun bu hep böyle idi. Bize uzaklardaki mazlumları kahramanlaştırma iznini verdiler. "Demokratik" protesto ve gıyabî cenaze namazı kılmamıza, nutuk atmamıza, "barışcıl gösteri"ye ve boyun büküp suspus olmaya... Bizden olan kelli felliler işte, onlar daima uzaklardaki fedakâr ve cesurları tanıttılar, sevdirdiler.. Sözcüsü oldular vs vs vs işte! "%45" canım sıkkın görüyorsun, cümlenin devamı gelmiyor.

Twitter-miwitter, sandık ve oy! Sahi sen bir rakam mısın, bir duygu mu, fiil mi, söz mü? Sana hitabım bir hayal mi, gerçek mi? Dost muyuz, düşman mı?

Sahi %45, bu ülkenin mazlumları söz konusu olduğunda niye herkes Pensilvanya?

Parelel örgüt gibi, zihinlerimize gerçek bir mücadele anlayışı yerine parelel bir mücadele anlayışı yerleştirmiş olmasınlar? Gerçek Paralel biz mi olduk yoksa, nedir?

Yahu %45im bizi, bizden olabilmek için "el" olmak zorunda bırakan kim?

#529KardeşinAsılıyor Mısır'da! Çünkü kendi memleketinde 529 Kardeşin ASILABİLİYOR HALA! Çünkü hala bu rezilliği temizlemek için "bizden" olan YUKARIDAKİLERE gerekeni yaptıramıyoruz.. MISIR'in zalim "SİSİ"ne sözümü dinlettirmek sonraki iş, kendi mazlum "TAYYİB"imize gereğini yaptıramıyoruz henüz!..

Belkide bunu bekliyordur "Tayyib"?!?

%45 değil, adam olmamızı bekliyordur ha ne dersin?

Sürü değil, topluluk olmamızı?

Dağınık değil, toplu olmamızı?

Oy deposu değil, ümmet olmamızı?

Ayasofya niye camii değil düşündün mü?

Niye 28 Şubat Mahkumları hala ÖLÜMÜNE KADAR dört duvarlık!

Yorum yapmak için lütfen sisteme üye girşi yapı

Üye Olmak İçin Tıklayın | Üye Girişi

Çok Okunan Makaleler